• en
  • cs
  • de
  • ru
  • it
  • es
  • pl
Check In Date:

Nights:
Adults per room:
Children :
We provide these trips and services:

Prague theatres

City tours

Castles tours

Sport

Fotogalerie

Ubytování v centru Prahy - Hotel Colloseum

Vítejte na stránkách hotelu Colloseum - Černý Koníček. Svým hostům nabízí hotel Colloseum - Černý Koníček v Praze velmi příjemné ubytování ve 30 pokojích s WC a sprchovým koutem, TV se satelitním programem, telefonem s přímou volbou.

Hotel Colloseum - Černý koníček je zrekonstruovaná historická budova, která se nachází v historickém centru Prahy. V docházkové vzdálenosti mohou naši hosté obdivovat Národní divadlo, Karlův most a Václavské náměstí, nebo se pokochat krásným výhledem na Pražský hrad ze slavné kavárny Slavia.

Recepce se stálou službou nabízí našim hostům směnárenské služby, prodej okružních jízd a výletů s průvodcem, transfer letiště-hotel a objednávky taxi s garancí ceny, praní prádla, uložení cenností v sejfu a další služby.

Budova hotelu Colloseum - Černý Koníček byla postavena již ve 13století. Prvním, historicky známým majitelem domu byl prýmkařský mistr Jan (Johanis praetextarii), když první zmínka o domě se datuje rokem 1386 podle knihy zahájených soudů, uvedeno na fol. 143. Dalšími vlastníky podle shodných pramenů byli v roce 1395 Wenceslai Potmyelit, 1399 magister Petrus latomus (kameník), 1403 Jakobus rotifex (kolář) a další. Současná architektonická podoba domu je dána barokní přestavbou z počátku 18. století. V této podobě je dům zachován prakticky dodnes. Další známé provedené úpravy byly již pouze kosmetického rázu, když je známa úprava domu "U černého koníčka" stavitelem J. Zelenkou do pozdně klasicistního stylu v roce 1848 a dílčí změny fasády podle návrhu stavitele Fleisika v roce 1902 a dílčí dispoziční změny podle návrhu Ludvíka Lablera.